Tüketici Hakları Avukatı

Tüketici hukukuna göre tüketicilerin almış olduğu ürünler ya da hizmetler konusunda memnun kalmaması ve kendilerine sunulan şartların mevcut koşullarla uyumlu olmaması üzerine şikâyetçi olmaları nedeniyle hukuki süreç başlatılır ve konuyla ilgili tazminat talep edilir. Bu tür durumlarda tüketici hakları avukatından profesyonel hizmet alınarak dava açılır ya da tüketici hakem heyetindeki ilerleyen süreç takip edilir. Sürecin sorunsuz şekilde yürütülmesi ve devamının sağlanması için uzman bir tüketici hukuku avukatına başvuru yapılarak konuyla ilgili detaylı bilgi alınmalıdır. 

Siz de bir tüketici olarak kandırıldığınızı düşünüyor ve zararınızın giderilmesi konusunda profesyonel destek istiyorsanız tüketici mahkemesi için avukatlarımıza danışabilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuda bilgi edinerek her geçen gün hayatımızın içeriğinde dahil olan tüketici hukukundan yararlanarak haklarınızı savunabilirsiniz. Bir tüketici olarak satın aldığınız üründen veya hizmetten şikayetiniz varsa tüketici hakları avukatı İstanbul için bize danışabilir ve tüketici hukuku hakkında detaylı bilgi alarak haklarınızı öğrenebilirsiniz. Günümüzde birçok konuda tüketici hukuku avukatından hukuki hizmet alabilirsiniz. Bunların başında gelenlerin bazıları ise şu şekildedir;

  • Kredi kartı işlem ücreti takibi,
  • Tüketici kredisi sözleşmesi kapsamında daha önce alınmış olan yapılandırma ücretlerinin iadesi,
  • Tüketici kredisi erken ödeme indirimi,
  • Ayıplı mal nedeniyle tüketicinin zararı kapsamında tazminat talebi,
  • Tüketici hakem heyetine başvuru ve işlem takibi,
  • Tüketici mahkemesine başvuru ve işlem takibi,
  • Tüketici sözleşmesindeki haksız şartlar, şeklinde sıralanabilir.

Tüketici hukuku kapsamında verilen bu hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçerek alanında uzman olan bir tüketici hakları Avukatı hukuki hizmet alabilirsiniz. Tüketicileri ilgilendiren bilişim hukuku, sözleşmeler veya fikri mülkiyet hakları gibi konularda da uzman ve deneyimli avukatlardan hukuki destek alabilirsiniz.

Tüketici Sözleşmelerinde Haksız Şart

Tüketici hukuku alanında en çok talep edilen hukuki hizmetlerin başında tüketici sözleşmelerindeki haksız şart gelir. Tüketici hakları açısından bu konuda dikkatli davranılarak yasal olarak haklar iyi öğrenilmelidir. 

Genel olarak tüketiciyle müzakere edilmemesine rağmen sözleşmeye eklenen bir şartın tüketicinin aleyhine olması ve bu yükümlülüğün dürüstlük ilkesine aykırı olması olarak bilinen haksız şart fark edildiğinde tüketici hakları avukatı İstanbul için arama yaparak haklarınızla ilgili hukuki destek almanız gerekir. 

Alanında deneyimli ve uzman bir tüketici mahkemesi avukatı için bizimle iletişime geçebilir ve sözleşmeden doğan haklar ve yükümlülükler konusunda yaşanan dengesizliğe çözüm arayabilirsiniz. Böylece en iyi tüketici hakları avukatından hizmet alma fırsatını değerlendirerek hakkınızı koruyabilirsiniz. 

Sözleşmeler gibi kapsamlı konularda haklarınızı en iyi şekilde koruyacak sözleşmeler hukuku alanında deneyimli avukatlardan her türlü hukuki destek alabilir, işlerinizin daha sağlıklı yürütülmesini sağlayabilirsiniz. 

 

1

Slide

Tüketici Sözleşmelerinde Haksız Şart

Tüketici hukuku alanında en çok talep edilen hukuki hizmetlerin başında tüketici sözleşmelerindeki haksız şart gelir. Tüketici hakları açısından bu konuda dikkatli davranılarak yasal olarak haklar iyi öğrenilmelidir. Genel olarak tüketiciyle müzakere edilmemesine rağmen sözleşmeye eklenen bir şartın tüketicinin aleyhine olması ve bu yükümlülüğün dürüstlük ilkesine aykırı olması olarak bilinen haksız şart fark edildiğinde tüketici hakları avukatı İstanbul için arama yaparak haklarınızla ilgili hukuki destek almanız gerekir.

Alanında deneyimli ve uzman bir tüketici mahkemesi avukatı için bizimle iletişime geçebilir ve sözleşmeden doğan haklar ve yükümlülükler konusunda yaşanan dengesizliğe çözüm arayabilirsiniz. Böylece en iyi tüketici hakları avukatından hizmet alma fırsatını değerlendirerek hakkınızı koruyabilirsiniz. Sözleşmeler gibi kapsamlı konularda haklarınızı en iyi şekilde koruyacak sözleşmeler hukuku alanında deneyimli avukatlardan her türlü hukuki destek alabilir, işlerinizin daha sağlıklı yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Tüketici Hukukunda Ayıplı Mal

Tüketici hukuku kapsamında tüketicinin korunması ve kamu çıkarının gözetilmesi için ayıplı mal söz konusu olduğunda tüketicinin zararı karşılanır. Satın aldığınız bir ürünün hatalı olması durumunda 15 gün içerisinde değişim yapabilir, para iadesini tercih edebilir ya da tamir durumunda ücretsiz servis imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca sorunun neden olduğu değer kaybının ürünün fiyatına yansıtılmasını talep edebilirsiniz. Bu tür durumlarda sorun yaşadığınız zaman tüketici hakları avukatından destek alarak işlemlerin kusursuz şekilde gerçekleştirilmesini ve kısa sürede başarılı sonuçların elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer sorun hemen fark edilmeyecek konumdaysa ve tüketici bunu çok daha geç fark ederse yasal süreç 15 günden 2 yıla çıkar. Alanında deneyimli bir tüketici hukuku avukatına danışarak süreçle ilgili bilgi alabilirsiniz. Bununla birlikte özürlü olarak bildirilen ve o şekilde satışa sunulan ürünler için bu durum söz konusu değildir. Bizimle irtibata geçerek en iyi tüketici hukuku avukatından hizmet alabilir ve bir tüketici olarak hakkınızı alma şansını yakalayabilirsiniz.

1

Alanında uzman avukat kadromuz ile yanınızdayız!

Call Now ButtonHemen Arayın