Ticaret Avukatı

İletişimin ve etkileşimin günden güne artış gösterdiği dünyada, ticaret alanında da hızlı bir gelişim kendini gösterir. Yerli ve yabancı şirketler başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun ticaret hukuku konusunda dikkatli davranması ve ticaret avukatları arasından alanında uzmanlık edinen en iyi ticaret hukuku avukatından destek alması gerekir.

Bu sayede şirketler ve ticaret hukuku konusunda düzenli olarak danışmanlık hizmeti alınır ve yerli yabancı şirketler arasında iş ortaklığı, distribütörlüğü veya acenteliği gibi konularda sözleşmelerin hazırlanmasında herhangi bir sorun yaşanmaz.

Ticaret hukuku avukatı İstanbul için bizimle iletişime geçerek ticaret ve e ticaret hukuku konusunda danışmanlık hizmetinin yanı sıra davalarınızda da hukuki destek alabilirsiniz. İletişim, bilişim, perakendecilik, e-ticaret, turizm, üretim, sağlık, gayrimenkul, eğlence sektörü gibi pek çok farklı alanda deneyimli bir ticaret hukuku avukatı için ilk adresiniz biziz. Gerektiğinde sözleşmeler hukuku veya bağlantılı diğer hukuk dallarında da deneyimli avukatlarımızdan komple hizmet alabilirsiniz.

Çok Çeşitli Alanlarda Şirketlere Profesyonel Hukuki Destek

Birbirinden farklı alanlarda faaliyet gösteren yerli ve yabancı şirketlerin şirketler hukuku ve ticaret hukuku konusunda profesyonel hukuki destek alması oldukça önemlidir. Bu konuda destek alınan kişinin en iyi ticaret hukuku avukatı olarak tanımlanabilecek yeterlilikte olması ve alanında uzmanlaşarak mükemmel hizmeti sunması gerekir.

Son yıllarda özellikle e ticaret hukukuna olan ilgi de artış göstermiştir. Siz de şirket açılışları, kurul kararlarına yönelik ihtilafların giderilmesi, toplantıların sorunsuz şekilde tamamlanması, tescil işlemlerinin yapılması, iş ortaklarıyla sözleşmelerin hazırlanması gibi konularda ticaret hukuku avukatı İstanbul için bizden destek alabilirsiniz.

Ayrıca mahkemeler aracılığıyla tahsil işlemlerinin yapılması, icra süreçlerinin takip edilmesi, şirketin sona ermesi ya da iflası gibi çok çeşitli hukuki işlemler için de iyi bir ticaret hukuku avukatından profesyonel destek alınması gerekir.

Alanında en iyiler arasında yer alan ve hukuki işlemlerinizi sıfır hata ve gerçekleştiren deneyimli bir ticaret avukatı için bizimle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan her türlü konuda bilgi alabilirsiniz.

Ticaret Hukuku İçin Avukatlık Hizmeti Alınan Davalar

Danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra davalar için de ticaret hukuku avukatına ihtiyaç duyulur. Ticaret hukuku kapsamında profesyonel destek talep edebileceğiniz dava çeşitlerinin başlıcaları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Ticari alacak davaları,
 • Gümrük davaları,
 • Haksız rekabet davaları,
 • Ticari sözleşmeyle ilgili davalar,
 • Türk parasının kıymetini korumaya yönelik davalar,
 • Uluslararası ticaret sözleşmelerinden doğan davalar,
 • Hisse devir işlemlerine yönelik davalar,
 • Fatura alacakları davaları,
 • Şirket alım satım işlemleriyle ilgili davalar vs…

Ticaret avukatlarından çok çeşitli konularda destek alınır ve birçok problemin hukuka uygun şekilde çözülmesi sağlanır. Son dönemlerde e ticaretin artmasıyla e ticaret hukukuna olan ihtiyaç da yükselmiştir. Her türlü sorununuzda en iyi ticaret hukuku avukatına sahip olmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Ticaret hukuku avukatı İstanbul’da faaliyet gösterdiği gibi gerekli olduğunda İstanbul dışında da işlemlerini tamamlar. Ancak deneyimli ve uzman bir ticaret avukatı ile şirketinizin hukuki sorunlarına kısa sürede etkili çözümler üretilir. Dijital veya fiziksel fikri mülkiyet hukuku konusunda da destek alarak ticaretinizde markanızı koruma altına alabilirsiniz

Ticaret Hukukunda Talep Edilen Danışmanlık Hizmetleri

Ticaret avukatı davaların yanı sıra talep edilen danışmanlık hizmetlerine de profesyonel şekilde destek alır. Ticaret hukukunda sayısız alanda danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyulur. En çok istenen ticaret hukuku danışmanlığı konuları ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Şirket yönetimi,
 • Haksız rekabet,
 • Kredi anlaşmaları,
 • Bayilik, acentelik, imtiyaz sözleşmeleri,
 • Uluslararası distribütörlük anlaşmaları,
 • Sözleşmelerin hazırlanması,
 • Sermaye artırımları veya azaltmaları işlemleri,
 • Alacakların takibi vs…
ticaret.avukatı

Ticari davalara bakan avukatlar hukuki alanda şirketlerin ihtiyaçlarına eksiksiz yanıt verir ve şirketin maddi açıdan sorun yaşamaması adına ticaret işletme hukuku gibi konularında pratik çalışmalar gerçekleştirir. Profesyonel ticaret hukuku avukatları için bizden destek alabilir ve en iyi ticaret avukatlarıyla çalışmanın ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

Alanında uzman avukat kadromuz ile yanınızdayız!

Call Now ButtonHemen Arayın