Sağlık Avukatı

Sağlık sektöründe hukuki açıdan yaşanan sıkıntıların çözümü için sağlık hukuku alanında uzmanlık edinen ve deneyim sahibi olan bir avukattan destek alınması gerekir. Tıp dünyasında her geçen gün gelişim yaşanırken modern tıp konusunda hizmet alan kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Sağlık hizmetleri konusunda sorun yaşayan kişiler ise sağlık hukuku avukatından profesyonel yardım alarak zararların giderilmesini sağlayabilir.

Sağlık hukukunda özellikle uygulama hatası nedeniyle açılan davalar oldukça fazladır. Bu tür hataların telafisi oldukça zordur, hatta birçoğunun telafisi mümkün değildir. Bu nedenle bazen haksız kazanç elde etmek amacıyla kötü niyetli davranan personellerine ve sağlık kurumlarına yaptırım uygulanması için sağlık hukuku hukuk bürosundan destek alınarak hasta ile doktor ve sağlık kurumu arasındaki uyuşmazlıkların giderilmesi amacıyla dava açılır.

Davanın sorunsuz ilerlemesi için sağlık davalarına bakan avukatlar İstanbul Hukuk Bürosu için iyi araştırma yapılmalı ve bu alanda deneyim sahibi olan temsilciler arasından seçim yapılmalıdır. Konuyla ilgili hukuki destek için bizimle iletişime geçebilir ve aklınızda yer alan soruların tamamına net yanıtlar alabilirsiniz.

Malpraktis Dava Süreci Nasıl Olur?

Hastalar ile doktor ve hastane arasında tıbbi uygulamalarla ilgili bazen uyuşmazlık yaşanır. Bu uyuşmazlık nedeniyle açılan malpraktis davaları sağlık hukukunda sıklıkla karşımıza çıkar. Genel olarak hekim ya da sağlık personeli tarafından yapılan tıbbi uygulamanın hukuka uygun olmadığını savunan hasta ya da hasta yakını, sağlık hukuku avukatından destek alarak bu savunmasını kanıtlamaya çalışır.

Sağlık hukuku davalarında başarılı çözümler üreterek istenen sonuçların elde edilmesine yardımcı olan temsilciyi kaliteli ve güvenilir bir sağlık hukuku hukuk bürosu olarak sizlere yönlendiriyoruz. Bu sayede mümkün olan en kısa sürede yanlış tedavinin uygulandığı kanıtlanarak bu uygulama hatası yüzünden ortaya çıkan zararın karşılanması ve kusurlu olanların gerekli cezayı alması sağlanır. Bu süreçte hem ceza davası hem de tazminat davası süreçlerinde sizlere maksimum kalitede profesyonel hukuk desteği sunuyoruz. İstediğiniz zaman hizmetlerimizden yararlanmak için bize başvurabilirsiniz.

Malpraktis Davasında Tazminat Miktarı Nedir?

Sağlık hukuku kapsamında yanlış uygulama gerçekleştiren hekimin ya da sağlık kurumunun ceza alması için ceza davası açılırken hasta veya hasta yakınlarının tazminat talep etme hakkı da bulunur. Bu süreçte en çok merak edilen konulardan biri de bu tür davalarda tazminat miktarının ne kadar olduğudur. İstanbul Tazminat Davası Avukatından profesyonel hukuki destek alarak hem maddi hem de manevi tazminat talep etme hakkınız bulunur. Maddi tazminat miktarı ise genel olarak;

  • Hastane için yapılan masraflar,
  • Tıbbi uygulama için ödenen bedel,
  • Uygulama hatası sonrasında oluşan rahatsızlığın giderilmesi için yapılan masraflar,
  • Kişi normalde çalışıyorsa ve bu süreçte işe gidemediyse iş kaybından kaynaklı yaşadığı maddi kayıp gibi bütün masraflar hesaplanarak tazminat miktarı oluşturulur. Bu nedenle belirli bir tazminat miktarından bahsetmek yanlış olur.

Sağlık davalarına bakan avukatlar İstanbul için arama yaparken alanında uzman ve deneyimli olan temsilcilerden destek aldığınız zaman maddi ve manevi tüm kayıplarınız için tazminat talep edebilirsiniz. İstediğiniz zaman sağlık konusunda uzman avukatlarımızla görüşebilir ve istediğiniz konularda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sağlık Hukukunda Estetik Operasyonların Yeri

Sağlık hukukuna göre estetik operasyonlardan sonra istenilen sonucun elde edilemediği durumlar ortaya çıkar. Bu tür durumlar da sağlık hukuku davaları arasında yer alır. Estetik operasyonu öncesinde hasta ile hekim arasındaki ilişki, eser sözleşmesi olarak kabul edilir. İstenen sonuçların elde edilememesi durumunda sağlık konusunda uzman avukattan destek alınarak dava açılabilir. En iyi sağlık avukatı için bizden destek alabilir, merak ettiğiniz konularda bilgi alabilirsiniz.

Sağlık alanın yanı sıra sigorta hukuku da destek verdiğimiz alanlardan birisidir. Sağlık ve sigortayı kapsayan konularda alanında deneyimli avukatlarımızdan destek alabilir, davalarınızda başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

malpraktis davası-min

Alanında uzman avukat kadromuz ile yanınızdayız!

Call Now ButtonHemen Arayın