Hakkımızda

Yanardağ Hukuk ve Danışmanlık Bürosu tecrübesi ve alanında seçkin ve tecrübeli avukatları ile başta ceza ve aile hukuku olmak üzere müvekkillerine en iyi hukuki hizmeti vermeye devam etmektedir. Müvekkil odaklı hizmet prensibi ile dürüstlük ve şeffaflık ilkelerini en ön planda tutan, alanında uzman avukatlarımız ve idari personelimiz ile müvekkillerimiz ve danışanlarımızın hukuki haklarını korumayı hedefliyoruz. 

Yanardağ Avukatlık Bürosunda müvekkiller ile görüşme sürecimiz nasıl olur?

Müvekkil adaylarımız özellikle uzmanlığımızın olduğu ceza ve aile hukuku alanlarında kazandığımız davalar neticesinde ki başarılarımıza istinaden müvekkillerimizin memnuniyeti neticesinde  çoğunlukla müvekkillerimizin referansı ile bizimle iletişime geçerler.  Bizimle iletişime geçen müvekkil adayı öncelikle idari personelimiz veya sekreterlerimiz aracılığı ile karşılanıp, kurumsal hukuk büromuza dair tüm gerekli bilgilendirmeler yapılır ve müvekkil adayının hukuki probleminin çözülmesi için müsait olan uzman avukatlarımızdan biri ile görüştürülür.

Uzman avukatımız gerekli tüm durumları müvekkilden dinledikten sonra gerekli cevapları verip hem kendisinin hem de müvekkil adayının uygun olduğu zaman için randevu verir. Randevu saati idari personelimize iletilip randevu oluşturulur ve işletme hattımızdan müvekkil adayına şeffaflık ilkesi gereği hukuk büromuzun bilgileri, adres bilgileri, sabit hat ve gsm bilgileri ve tüm gerekli bilgiler idari personelimiz tarafından oluşturulup müvekkil adayına gönderilir. Kurumsallığımız gereği ve müvekkillerimizi ve müvekkil adayını mağdur etmemek, bekletmemek için kesinlikle randevusuz işlem yapmıyoruz. 

Müvekkil adayı randevu saatinde geldiğinde kurumsallık ve şeffaflık ilkesi gereği hukuk büromuzu, ofisimizi, Avukatlarımızı, İdari personelimizi ve sekreterlerimizi tüm ofis ortamını görür. Güven ilkesi gereği ve müvekkil adayının aklında hiçbir şüphe kalmaması için tüm durumlar ofis ortamı çalışma ortamını, ofisi mutlaka görmeli ve incelemelidir. Ardından müvekkil adayı ve adayların sayısına göre şirketimizin, kurumsal ofisimizin   toplantı odalarından birinde ağırlanır. 

Müvekkilimizin hangi hukuk alanda problemi var ise o alanın uzmanı avukatlarımız olarak en az iki avukat müvekkil adayı ve adayları ile toplantıya katılır.  Müvekkil adayı net bir şekilde tüm hukuki problemlerini anlatır ve alanında uzman avukatlarımız tarafından ciddi ve dikkatli bir şekilde dinlenir, müvekkil adayı tüm durumları anlattıktan sonra alanından uzman avukatlarımız tüm durumları ve yaşanılması muhtemel hukuki durumları açık, Yargıtay kararlarına istinaden gerekçeli şekilde açıklar ve cevaplandırır. 

Uzman avukatlarımız tarafından yapılan tüm açık ve şeffaf cevaplar neticesinde müvekkil ve müvekkil adayları ile Avukatlık kanunu hükümlerine istinaden ücret üzerinde anlaşılır. Avukat müvekkil ilişkisi kurmak için ve her iki tarafın hukuki haklarının korunması için kesinlikle Müvekkillerimize imzalı Avukatlık Sözleşmesi verilir ve kesinlikle elden para alınmaz. Çünkü bu durum Avukatlık kanuna istinaden şeffaflık ve dürüstlük ilkesinin vazgeçilmez gereğidir.

Avukatlarımız maalesef piyasada avukatlık kaydı, sicil numarası ve unvanı olmadığı halde vatandaşlarımızı kandıran şahısların türemesi sebebi ile kimi müvekkil adayları tarafından avukatlık tescili, unvanı, sicil numarası Türkiye Barolar Birliği, İstanbul barosunda bizzat mevcut ve kayıtlı olmasına rağmen avukatlık kartlarını görmeyi talep etmektedirler ve hiç çekinmeden avukatlarımız, avukat kimlik kartlarını derhal göstermektedirler.  Zaten ilk olarak müvekkil adayları şirketimizin idari personelinin ardından alanında uzman avukatımız ile görüşmek istediklerinde, avukatlarımız derhal isim ve soy ismini söylemekte ve bizi, hukuk büromuzu rahatlıkla araştırabilirsiniz demektedir. Şeffaflık ve dürüstlük prensibimiz 15 yıldan uzun süredir var olan Kurumsal hukuk büromuzu uluslararası alanda ve ülkemizde çok ileri noktalara getirmiştir.

Ağır Ceza ve Ceza davalarında müvekkil adayları ile görüşme süreci? 

Yanardağ Hukuk Bürosu olarak 15 yıldan uzun süredir Ağır ceza ve ceza davalarında  ağır ceza ve ceza avukatlığı görev yapmamız ve bu alanda uzmanlık kazanmamız neticesinde  müvekkil ve müvekkil yakınları ile uzman avukatlarımızın iletişiminin kuvvetli olması yaşanılan hukuki durumlarda müvekkillere hızlı ve açıklayıcı bir şekilde cevap verilmesi neticesinde bu alanda tanınmış olmamız ve memnun müvekkillerimizin olması sebebi ile referans ve yazdığımız açıklayıcı, bilgilendirici makaleler ile  Yanardağ Avukatlık Bürosunu tanıyıp , tarafımız ile iletişime geçmektedirler.

Ceza davaları ciddi davalar olup, tutuklu ve tutuksuz davalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Tutuklu ceza davalarında gözaltına alınan veya Savcılığın talebi ve Sulh ceza hakimliğinin tutuklama kararı ile cezaevinde bulunan müvekkil adayının yakınları tarafımızla iletişime geçmektedirler. Bu durumlar ivedi yani derhal hukuki işlemlerin başlatılması, uzman ağır ceza avukatlarımızın müvekkil adayının cezaevi ziyareti yapılıp olaya ilişkin bilgilerin alınması, ceza dosyasının incelenmesi işlemlerinin zaman kaybetmeden yapılması için yukarı da anlatılan prosedürlerin devre dışı bırakılarak müvekkili cezaevinden kurtarmak için ceza departmanımız ve ceza avukatlarımız gerekli tüm hukuki savunma işlemlerini yerine getirmektedir.

Tüm hukuki işlemler yapıldıktan sonra tutuklu müvekkil yakınları kurumsal hukuk büromuza davet edilerek tüm yapılan işlemleri açık, şeffaf ve gerekçeli biçimde bilgilendirme yapılır. Ceza davaları özellikle iletişimin ve savunma işlemlerinin en önemli olduğu davalardandır.  Ceza davalarında iletişim çok önemlidir. Dava da başarı kazanılsa dahi müvekkilin tutuklu kaldığı süreç boyunca düzenli olarak cezaevi ziyareti yapmamak, müvekkilin yakınlarını düzenli olarak bilgi vermemek, telefonları açmamak, saygısız bir üslup ile cevap vermek tutuklu olan müvekkile ve müvekkilin yakınlarına manevi olarak büyük zarar vermektedir.

Ceza davalarında yaşanılan süreçler çok hassas ve stresli süreçlerdir. Bu konuda en önem verdiğimiz konu düzenli olarak tutukluluk kararlarına itiraz, savunma işlemleri ve hukuki süreçleri eksiksiz olarak yerine getirmekle birlikte tutuklu müvekkilimize ve müvekkilimizin yakınlarına gerekli bilgilendirmeyi yapmaktır. 

Neden alanında uzman ekipten oluşan Uzman ve deneyimli Ceza avukatları ve Ceza departmanı ile çalışmalısınız?

Ceza davaları tek bir avukattan ziyade alanında uzman ekip halinde ve departman şeklinde geçmişte on beş yıldan fazla deneyimli avukatların bulunduğu ceza departmanı ile çalışmak ağır ceza ve ceza davalarında savunduğumuz müvekkillerimiz açısından çok faydalı olmuştur. Bunun en önemli sebeplerinden biri tutuklu ceza davası dosyalarından veya savcılık tutuklama işlemlerinde aynı anda bir ceza avukatımız ofisten dosya hukuki işlemlerini yürütür, ceza departmanında ki diğer uzman ceza avukatımız  ceza infaz kurumu ziyaretine gider, diğer ceza avukatımızda ceza dosyasını incelemek ve gerekli iletişimleri sağlamak için ağır ceza mahkemesi, asliye ceza mahkemesi veya dosya soruşturma aşamasında ise ilgili Cumhuriyet Savcılığına gidip gerekli hukuki işlemleri yerine getirir. Çünkü Ağır ceza davaları, çok spesifik davalar olup uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir alandır.

Kurumsal ofisimizdeki ceza departmanımızla çalışmak her zaman hukuk büromuzun ceza davalarındaki başarısı açısından ve müvekkillerimizin cezaevinden kurtulması sebebi ile çok faydalı olmuştur. Tutuksuz olan ceza davalarında ise müvekkil adayı en yukarıda yazan görüşme sürecinde olan aynı prosedür uygulanır lakin kimi tutuksuz dosyalar da en az tutuklu dosyalar kadar çok önemlidir çünkü tutuksuz olarak adli kontrol şartı ile yargılanan müvekkillerin dava devam ederken dosyadaki delillerin durumuna istinaden tutuklanma ihtimalleri vardır. 

Bu sebeple müvekkil adayları ile görüştüğümüzde bana bir şey olmaz şeklinde rehavet düşüncesi çok tehlikeli bir düşüncedir. Müvekkillerimizin tutuksuz yargılanarak özgürlüklerini koruması ve davadan hiç ceza almadan beraat ile kurtulmaları veya en alt hadden ceza almaları en büyük hedeflerimizden biridir. 

Aile davalarında müvekkillerimiz ile görüşme süreci nasıl olur?

Aile davalarının çoğunluğunu boşanma davaları oluşturur. Müvekkil adaylarımız çekişmeli boşanma süreçlerinde haklarını korumak ve ihlal edilen hakları için nafaka, maddi ve manevi tazminat, koruma kararları, düğün takıları konuları ile ilgili bilgi almak ve alanında uzman ve deneyimli avukatlarımızın bulunduğu aile departmanımızın olması, müvekkillerimizin güçlü referansı, aile boşanma hukuku konularına dair makalelerimizi okuyarak bizimle iletişime geçmektedir.  Aile davalarında en çok karşılaştığımız davalar; çekişmeli boşanma, anlaşmalı boşanma, velayet, mal paylaşımı davalarıdır. 

Boşanma davalarında alanında uzman ve tecrübeli avukat kadrosunun önemi nedir?

Boşanma davalarında alanında uzman ve tecrübeli aile hukuku uzmanlarının olması çok önemlidir. Örneğin çekişmeli boşanma davalarında dava konusu nafaka, maddi ve manevi tazminat, düğün takıları, koruma kararları ile ilgili spesifik bir davadır. Bu dava da evlilik içinde alınan taşınır ve taşınmaz mal olan ev, araba gibi malvarlıklarına tedbir konulmaz. 

Boşanma avukatı ile ilgili daha fazla bilgi almak için yanardagavukatlik.com/bosanma-avukati/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tedbir talep edilse dahi Aile mahkemesi hâkimi kabul etmez. Çünkü evlilik içinde alınan malvarlıklarına karşı taraf malı satmasın ve kaçırmaması için tedbir konulması için çekişmeli boşanma davasında tedbir talep edilmez ayrıca mal paylaşımı davası açılıp tedbir talep edilerek tedbir konulması lazım.  Pratikte bu hata çok yapılmakta ve müvekkil adayları büyük zarara uğratılmaktadır. Bu şekilde müvekkil adaylarından vekalet alındıktan sonra aile departmanımızın uzman aile hukuku avukatları Aile Mahkemesindeki hukuki işlemlere başlar ve gerekli tedbirleri şerhleri koydurmaktadır. 

Boşanma davalarında boşanma kararı verildikten sonra boşanmanın iptali mümkün müdür?

Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerin de hüküm açıklandıktan sonra hükmün iptali mümkün olmamaktadır lakin boşanma davalarında bu durum istisna olup, boşanma davasında boşanma kararı verildikten sonra kararın taraflara tebliğinde itibaren boşanmanın iptali mümkündür. Aile mahkemesi boşanma davası gerekçeli kararını taraflara tebliğ ettikten sonraki iki haftalık yasal süre içinde eşler kararın iptalini talep ederlerse verilen boşanma kararı iptal olur. Bu süreçlerde yasal süreler çok önemli olduğu için aile departmanımız gerekli tüm hukuki işlemleri yaparak müvekkillerimiz haklarını korumaktadır. Şeffaflık ve dürüstlük ilkesi ile çıktığımız bu yolda müvekkillerimize en iyi hukuki hizmeti vermekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla…

Yanardağ Avukatlık& Hukuk Danışmanlığı Bürosu

Call Now ButtonHemen Arayın