Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı kavramı resmi bir kavram olmamakla birlikte sadece boşanma davalarına bakan ve bu davalar üzerinde uzmanlaşmış, başarılı olmuş tecrübeli avukatlar boşanma avukatı olarak tanınmaktadır. Boşanma avukatı ünvanı kazanılan bir derece ve resmi geçerliliği olan bir unvan değildir. Aile hukuku alanında uzmanlaşmış özellikle boşanma davalarına bakan bu davalarda büyük başarılar elde eden, Aile mahkemelerinde müvekkillerinin davalarını kazanan başarılı Aile hukuku uzmanlarına boşanma avukatları unvanları toplum tarafından verilmektedir. Türk hukukunda Aile hukuku uzmanı, boşanma avukatı, boşanma hukuku uzmanı şeklinde resmi ünvanlar yoktur. Avukatlık mazbatasını alan Avukat; Aile hukuku davaları, boşanma davaları, ceza davaları ve benzeri davalara bakabilir. Boşanma avukatı şeklinde bir unvana bir avukatın ihtiyacı yoktur. Çünkü boşanma avukatı ve boşanma hukuku uzmanı şeklinde resmi bir unvan bulunmamaktadır.

Mevcut bir evliliğin sona erdirilmesi olarak ifade edilen boşanmanın tüm detayları, Türk Medeni Kanunu’na göre gerçekleştirilir. Buna göre boşanma işlemi ancak açılan dava sonucu hakimin kararıyla mümkün olur. Bu sürecin en kısa sürede tamamlanabilmesi ve yasaların verdiği haklardan eksiksiz yararlanılabilmesi için alanında deneyimli ve uzman bir boşanma avukatından destek almak gerekir. Çünkü bu tür davalar oldukça kapsamlı ve detaylı bir çalışma gerektirir. Mahkemede her iki tarafın da iddiaları ve savunmaları incelenir. Ayrıca anlaştıkları ve anlaşamadıkları her bir nokta değerlendirilir. Özellikle çekişmeli davalarda tartışma yaratan konuyla ilgili boşanma avukatının sunduğu deliller toplanır ve şahitler bulunur. Var olan deliller ise incelenerek tartışılır.

Siz de anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davası söz konusu olduğunda tüm bu konuları yakından takip eden ve yasal haklarınızı almanıza yardımcı olan bir yasal temsilci edinerek işinizi kolaylaştırabilir, böylece davayla ilgili tüm yükümlülüklerinizden kurtularak rahat bir nefes alabilirsiniz. Oldukça yıpratıcı ve rahatsız edici bir süreç olan boşanma sürecinizi çok daha rahat ve sorunsuz bir şekilde tamamlamanın ayrıcalığını yaşamak adına en iyi boşanma avukatını araştırmanız ve kendisinden profesyonel destek almanız oldukça önemlidir. Boşanma avukatı İstanbul için olan ihtiyaçlarınızda bizimle, uzman avukatlarımızla iletişime geçerek detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz.

Boşanma Nedenleri Nelerdir?

Türk Medeni Kanunu’nda boşanma nedenlerinin her biri detaylı olarak belirtilir. Burada belirtilmiş olan nedenlerin dışında herhangi bir sebeple boşanmayı talep eden çiftler ise istedikleri sonuca ulaşamaz. Bu boşanma sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir:

1

Ayrıca evlilik birliğinin temelinden sarsılması genel bir boşanma nedeni olurken diğerleri ise özel boşanma nedenleri arasındadır. Bu tarz durumlar ya da şiddetli geçimsizlik nedeni gibi durumlarda tecrübeli boşanma avukatı edinerek davanın seyrini en iyi şekilde yönetebilir, kanunların size verdiği haklardan eksiksiz yararlanabilirsiniz. Boşanma avukatı ücreti hakkında net bilgi edinmek için de profesyonel destek alabilir, kararınızı bu doğrultuda verebilirsiniz. Çünkü avukatın uzmanlığına, davanın zorluğuna ve ek masraflara bağlı olarak ücretlerde değişiklik görülmesi mümkündür.

Boşanma İçin Nereye Başvurulur?

Boşanma davası açacağınız zaman öncelikle yasada sizlere belirtilmiş olan boşanma nedenlerinden en az birinin evliliğinizde mevcut olması gerekir. Bu noktada bir boşanma avukatına danışmanız size yarar sağlar. Çünkü mahkemeye sunulacak olan boşanma nedenlerinin açık ve net bir şekilde belirtilmiş olması davanın seyri açısından oldukça önemlidir. Boşanma davası için başvuru yapılması gereken yer ise Türk Medeni Kanunu’nda nettir. Boşanmak isteyen çiftlerden birinin yerleşim yerindeki ya da son altı aydan bu yana oturmuş olduğu yerdeki Aile Mahkemesi’ne başvuru yapması gerekir. Şayet ilgili bölgede Aile Mahkemesi yoksa Asliye Hukuk Mahkemelerinde dava açma işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu tür detayları takip eden ve gerekli işlemleri eksiksiz bir şekilde zamanında tamamlayan en iyi boşanma avukatı İstanbul Anadolu yakası arayışı içerisindeyseniz bizden destek alabilir, bu yorucu süreci minimum zararla atlatabilirsiniz. 

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma davası açmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bu tür davaların nasıl açılacağıdır. Şayet Türk Medeni Kanunu’na göre belirtilmiş olan boşanma sebeplerinden en az bir tanesi söz konusu ise dilediğiniz zaman bir dilekçe hazırlayabilir ve yerleşim yerinizdeki Aile Mahkemesi’ne hazırlamış olduğunuz dilekçeyi verebilirsiniz. Dilekçeyle birlikte gerekli olan evrakları da toparlamanız ve ilgili mahkemenin tevzi bürosuna vermeniz gerekir. Ayrıca tevzi bürosu tarafından hesaplanan harç ve masrafları ödemelisiniz. Bu tür ödemeler, davayı açan taraftan temin edilir. Tüm bu tarz işlemlerin tamamlanması ardından boşanma için dava açılır. Dilekçenin eksiksiz olması ve davanın en kısa sürede açılması için destek alabileceğiniz bir boşanma avukatı, sürecin de sorunsuz geçmesine katkıda bulunur. En iyi boşanma avukatı için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Böylece davanın açılmasından sonuçlanmasına kadar olan süreçte endişe etmenize gerek kalmaz ve davanın stresini maksimum oranda azaltma olanağı ortaya çıkar. Boşanma avukatı ücretleri 2022 hakkında net bilgi alarak bütçenizi düzenleyebilir, en kısa sürede yıpratıcı bir davanın açılıp tamamlanması için ilk adımı atabilirsiniz. En iyi boşanma avukatı İstanbul Anadolu yakası için bir arayışınız varsa tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmek olacaktır.

Boşanma Avukatına Başvurmalı mıyım?

Bu tür davalarda boşanma avukatı tavsiyelerine göz atmak ve en iyi boşanma avukatından profesyonel destek almak çok önemlidir. Davalı ya da davacı olmanız, bu durumu değiştirmez. Her iki durumda da taraflara çok sayıda sorumluluk yüklenir. Boşanma davalarında çeşitli delillere başvurulması ve kanunlar tarafından belirlenen sürelere uygun hareket edilmesi gerekir. Tüm bu süreçlerle ilgili ufak bir detayın atlanmasında çok ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Ayrıca boşanma davalarında tazminat, vekalet ücreti, harç, dava masrafı, nafaka, velayet gibi sayısız konuda aleyhte karar çıkmaması adına titiz bir çalışma yürütmek gerekir. Siz de açacağınız davanın sorunsuz bir şekilde tamamlanması adına profesyonel hukuki destek alabilirsiniz. En iyi boşanma avukatı İstanbul için yapmanız gereken ise bizimle irtibata geçmenizdir. Böylece tecrübeli boşanma avukatı edinebilir, dava sürecinin yükümlülüklerinden uzaklaşarak bu süreci daha sakin geçirebilirsiniz. 

Boşanma Davaları Ne Kadar Sürer?

Boşanma davası açmayı düşünen taraflar için boşanma sürecinin uzunluğu oldukça önemlidir. Bununla birlikte bu tür davaların ne kadar süreceği tam olarak bilinemez. Davanın zorluğu ve detayları sürecin uzamasında etkili olur. Aile Mahkemesi’ne dilekçe verilmesi ve vezneden harç, yargılama gibi giderlerin ödenmesi sonucu açılan davanın ardından mahkeme dosyası tevzi edilir. Ardından ilgili mahkeme tarafından dilekçe ve dava şartları kontrol edilir. Böylece tensip zaptı hazırlanır. Tensip zaptının bir sureti davacıya verilirken diğer sureti ise boşanma davası dilekçesiyle birlikte davalı tarafa tebliğ edilir. Bunun üzerine davalının cevap dilekçesi sunması için 2 haftalık bir süre verilir. Dilekçe verildiği takdirde bu sefer tebliğ davacıya yapılır. Davacının da 2 hafta içerisinde dilekçeye cevap vermesi gerekir. Bu dilekçelerde 2. cevap da hakkı mevcuttur ve bu süreç dilekçeler teatisi olarak kabul edilir. Dilekçeler teatisinin tamamlanmasının ardından ilk duruşma tarihi belirlenir ve bu ilk duruşmada ön inceleme yapılır. Uyuşmazlık konusu, deliller, anlaşma olup olmayacağı gibi konular tartışılır ve değerlendirilir. Ardından esas davaya geçiş süreci başlar. 

Bu sürecin içerisinde birçok yasal yükümlülük bulunur. Bu yasal yükümlülüklerin belirli süre içerisinde yerine getirilmesi de çok önemlidir. Bu noktada iyi bir boşanma avukatı tutmanız size avantaj sağlar. Davanın işini bilen tecrübeli bir avukat tarafından takip edilmesi, sürecin hızlı bir şekilde tamamlanmasına imkan verir. Eksik evrak ya da yasal süreyi aşma gibi nedenlerle davanın uzaması söz konusu olmaz. En iyi boşanma avukatı İstanbul Anadolu yakası ihtiyaçlarınız için bizden destek alabilir, mümkün olan en kısa sürede davanın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Boşanma avukatı tavsiyelerine göz attığınızda alanında uzman avukatlarımızın boşanma davalarındaki başarılı sonuçlarını kolayca görebilirsiniz.

Slide
Yanardağ Hukuk Bürosu
Deneyimli Kadro
Yanardağ Avukatlık ve Hukuk Bürosu olarak müvekkil
odaklı hizmetler veriyor ve tüm süreçleri müvekkil
memnuniyetini ön planda tutarak yaklaşıyor.
İletişime Geçin
Yanardağ Hukuk Bürosu
Deneyimli Kadro
Yanardağ Avukatlık ve Hukuk Bürosu olarak müvekkil
odaklı hizmetler veriyor ve tüm süreçleri müvekkil
memnuniyetini ön planda tutarak yaklaşıyor.
İletişime Geçin

Boşanma Davası İçin Gerekli Olan Evraklar Hangileridir?

Bir boşanma davası açılabilmesi için öncelikli olarak evliliğin sona ermesine neden olan yasal bir nedenin bulunması gerekir. Ardından bu yasal nedenleri net ve açık bir şekilde belirten boşanma dilekçesinin hazırlanması önemlidir. Boşanma dilekçesine ek olarak bazı evrakların hazırlanmasına özen gösterilmelidir. Boşanma davası için gerekli evraklarda eksiklik olması davanın açılmasını engeller. Bu nedenle boşanma avukatı tavsiyelerinden yararlanarak deneyimli bir yasal temsilci edinmek faydalı olur. Dava için istenen evraklar ise şu şekildedir:

  • Boşanma dilekçesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
  • Delil listesi

Şayet davayı açacak olan kişi Türk Vatandaşı değilse ve Türkiye’de evlenmişse tarafların evli olduğuna dair resmi belgeyi de dilekçeye eklemesi gerekir. Ayrıca dava için sunulan delillerin somutlaştırılmış olmasına özen gösterilmelidir. Tarafların delilleri somutlaştırmaması davanın uzamasına yol açar. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma avukatından destek alınması doğru olur. Böylece davanın hızlı ve verimli şekilde sonuçlanması sağlanır. Boşanma avukatı ücreti konusunda net bilgi edinmek için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

Boşanma davalarının anlaşmalı olabilmesi için evliliğin en az bir yıl sürmüş olması gerekir. Ayrıca evliliğin sona erme nedeni, evlilik birliğinin sarsılması şeklinde ifade edilmelidir. Bu iki şartın oluşması durumunda eğer her iki taraf da boşanmayı istiyor ve davayı olduğu gibi kabul ediyorsa anlaşmalı boşanma gerçekleşir. Bu tür anlaşmalı boşanma davalarında tarafların avukatı olsa bile hakim tarafları bizzat dinler ve iradelerini serbestçe açıklamalarını sağlar. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde dava kısa sürede sonuçlanır. Bu tür boşanmaların gerçekleşebilmesi için velayet, nafaka, tazminat, mal paylaşımı gibi detaylarda taraflar hemfikir olmalıdır. Ancak boşanma davasındaki taraflar arasında çocukların velayetine ilişkin uyuşmazlıklar söz konusu olmasa bile, eğer hakim gerekli görürse tarafların ve çocukların menfaatlerini göz önünde bulundurarak, anlaşma üzerinde değişiklik yapabilir. Yapılan bu değişiklikler, taraflar tarafından da kabul edilmelidir. Bu durumda anlaşma sağlanamazsa boşanma hükmü verilemez. Anlaşmalı boşanmada gerekli prosedürlere uyulduğu takdirde tek celsede boşanmak mümkün olur. Bu noktada boşanma avukatı yol gösterici olur ve gerekli işlemleri usulüne uygun şekilde yaparak duruşmanın en kısa sürede tamamlanmasını sağlar. Boşanma avukatı ücretleri 2022 hakkında bilgi edinmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz. En iyi boşanma avukatı İstanbul Avrupa yakası ihtiyaçlarınıza yönelik olarak tek yapmanız gereken bizi aramak olacaktır.

Çekişmeli Boşanma Davası Nedir, Nasıl Açılır?

Boşanma sürecinde tarafların birbirleriyle anlaşamaması ya da taraflardan birinin boşanmayı istememesi gibi durumlarda çekişmeli boşanma davası ortaya çıkar. Bu tür boşanma davaları oldukça zahmetli ve yıpratıcı bir süreç olarak karşımıza çıkar. Özellikle davanın açılma sürecinde boşanma dilekçesinin eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanmış olması gerekir. Bu nedenle en iyi boşanma avukatı için araştırma yapmak ve profesyonel hukuki destek almak çok önemlidir. Doğru hazırlanmayan boşanma dilekçesi davanın gereğinden çok uzamasına neden olur ve taraflar fazlasıyla yıpranır. Hem davanın kısa sürede tamamlanması hem de boşanmanın yaratacağı stresin minimize edilmesi adına boşanma avukatı edinmek doğru olur. En iyi boşanma avukatı İstanbul Avrupa yakası ihtiyaçlarına yanıt veren firmamız, alanında uzman ve deneyimli ekibiyle her zaman yanınızdadır. Boşanma avukatı ücreti konusunda merak ettiğiniz tüm detayları öğrenmek için bizimle iletişim kurabilir, her türlü boşanma davası için profesyonel destek alabilirsiniz. 

Velayet Davasında Avukatın Önemi

Evlilik dışı çocukların velayetini ilgilendiren konuların başında gelen velayet davaları, birçok boşanma davasının en önemli hususlarından biridir. Bu tür davalarda mahkeme özellikle çocukların yararını ön planda tutar ve bu konuda detaylı bir araştırma yapılmasını sağlar. Gerekli raporların edinilmesi sonucunda ise nihai karar alınır. Oldukça kapsamlı ve detaylı bir süreç olan bu tür davalarda alanında uzman ve deneyimli bir avukat edinmeniz gerekir. Boşanma avukatı İstanbul ihtiyacınıza yanıt veren firmamız, velayet davalarında da size kolaylık sağlar. Mahkemenin kararını etkileyen temel etken, çocuğun annesiyle mi yoksa babasıyla mı çok daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanına sahip olacağıdır. Bu noktada çocuğun üstün yararı ilkesine göre karar verilir. Bu nedenle avukatın gerekli kanıtları ve şahitleri bularak mahkemeye sunması çok önemlidir. Mahkemenin doğru kararı vermesine yardımcı olmak adına boşanma avukatı tavsiyelerinden yararlanmak gerekir. İhtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt veren ve her daim size yol gösterici olan bir yasal temsilci için bizden destek alabilir, boşanma avukatı ücretleri 2022 konusunda da netlik elde edebilirsiniz. Sadece velayet davalarında değil, boşanmada mal paylaşımı davası ya da nafaka taleplerine dair uyuşmazlıklar gibi diğer önemli hususlarda da uzman desteği almak adına bize danışabilirsiniz. 

Boşanmada Maddi ve Manevi Tazminat

Boşanma davalarında sıklıkla karşılaşılan ve merak edilen bir diğer önemli konu ise boşanmada maddi ve manevi tazminat davası olur mu sorusudur? Taraflardan birinin bu tür bir dava açabilmesi için öncelikle kendisinin kusursuz olması ya da diğer tarafa göre daha az kusurlu olması gerekir. Ayrıca boşanma davası için sunulan nedenler arasında mevcut ve beklenen menfaatlerin zedelenmiş olması da yer almalıdır. Bu tür durumlarda boşanma sebebiyle oluşan zararın tazmini açın maddi ve manevi tazminat talep edilebilir. Bu tür taleplerin oluşabilmesi için yasal olarak belirli şartların yerine getirilmesi gerekir. Boşanma avukatı İstanbul hizmetimizden yararlanarak uzman bir yasal temsilci edinebilir, dava için başvurunuzu kusursuz şekilde yapabilirsiniz. Bu tür davalarda avukat boşanma dilekçesiyle birlikte tazminat talebinde de bulunur. Duruma göre dilekçede yer almayan hususlar için daha sonra yeni bir talep de oluşturabilir. Tazminat talep eden tarafın mağduriyeti incelendikten sonra tazminat miktarı belirlenir. Bu noktada tarafların maddi güçleri de önemli bir ölçüt olarak kabul edilir. En iyi boşanma avukatı İstanbul Avrupa yakası için hizmet alabileceğiniz firmamızla iletişime geçerek boşanma avukatı ücreti konusunda bilgi alabilir, ayrıca boşanma süreciyle ilgili aklınıza takılan detayları sorabilirsiniz. Özellikle evlilik sözleşmesi, arabuluculuk gibi konularla ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenebilir, evlenmeden önce mal rejimine dair yapılacak her türlü sözleşme hakkında da bilgi alabilirsiniz. 

Boşanma Davasında Alınabilecek Tedbirler Nelerdir?

Boşanma süreci içerisinde Ailenin Korunması Kanunu’na göre alınması gereken tedbirler ve kararlar bulunur. Bu tedbirler ve kararlar sayesinde eşlerin barınması ve geçinmesi için uygun zemin hazırlanır. Ayrıca eşlerin mallarının yönetimi konusunda gerekli önlemler alınarak tarafların mağdur olmaması sağlanır. Özellikle çocukların korunması ve bakımının sağlanması için gerekli ve geçici tedbirler alınır. Bu tür detayları göz önünde bulundurarak kararını veren hâkim, sosyal ve ekonomik araştırmalar yaparak en doğru kararı vermeyi amaçlar. Bu noktada iyi bir boşanma avukatı tutarak gerekli kanıtların mahkemeye sunulmasını sağlayabilir, hâkimin karar vermesini kolaylaştırabilirsiniz. Bu sayede mahkeme çok daha kısa süre içerisinde sonuca vararak sunulan hizmetlerden yararlanmanıza imkân tanır. En iyi boşanma avukatı İstanbul arayışınıza yanıt veren firmamız, her zaman hizmetinizdedir.

Boşanma Avukatı Ücreti 2022 Senesinde Ne Kadardır?

Çekişmeli ya da anlaşmalı boşanma avukatına ihtiyacı olan kişiler, ücretler konusunda bilgi edinmek ister. Her sene BARO tarafından belirlenmiş olan asgari bir avukatlık ücreti bulunsa da avukatın uzmanlığına, davanın zorluğuna, davanın hangi şehirde görüleceğine ve ek masrafların oluşup oluşmayacağına bağlı olarak ücretlerde farklılık görülür. Türk Medeni Kanunu kapsamında yargılama giderleri ise temel olarak;

  • Başvurma harcı, 
  • Vekâlet harcı, 
  • Peşin harç, 
  • Gider avansı,
  • Vekâlet pulu şeklindedir. 

Tüm bu detaylarla ilgili bilgi edinmek ve davanızla ilgili boşanma avukatı İstanbul ücretleri hakkında kesin veri elde etmek adına bizimle iletişime geçebilir, merak ettiğiniz konularla ilgili sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. En iyi boşanma avukatı ihtiyaçlarınızda her zaman bize ulaşabilirsiniz.

İştirak Nafakası Nedir? Nasıl Belirlenir?

İştirak nafakası; boşanma davasında çocuğun velayeti kendisine verilmeyen tarafın, çocuğun geçim giderleri için verilen nafaka türüdür. İştirak nafakasının aylık olarak ödenmesi gereklidir. Nafakanın ödenmemesi durumunda icra ile tahsil edilebilir. Nafaka davası ile kanunda açıkça belirtilen bir miktar yoktur. Nafaka miktari hakimin takdirine bırakılmıştır.  Hakim tarafından ekonomik durumuna ve çocuğun ihtiyaçlarına bakılarak iştirak nafakası miktari belirlenir. 

Bu nafaka 18 yaşından küçük olan çocuklar için belirienmektedir ve nafaka ödemesi 18 yaşına kadar sürer, çocuğun 18 yaşını doldurması ile beraber sona erer. Çocuk 18 yaşından sonra maddi yardıma ihtiyaç duyuyorsa açacağı dava ile yardım nafakası talebinde bulunabilir.

Nafaka ödemekle yükümlü kişi, yükümlülüğünü yerine getirmezse yani nafaka ödemezse nafaka alan kişinin şikayeti ile üç aya kadar tazyik hapsi cezasına çarptırılır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Özel sebepli boşanma davasını, boşanma sebebini gerçekleştirmeyen eş açabilir. Genel sebepli boşanma davasını ise daha az kusurlu veya kusursuz eş açabilir.

Herkesin bizzat dava açabilme hakkı bulunduğu gibi taraflar kendilerini avukat aracılığıyla da temsil ettirebilir. Kısaca boşanma davasında avukat tutma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Küçük dürşürücü sözler söylemek, dış görünüşüyle alay etmek, suçlayıcı davranmak, hakaret etmek, tehdit etmek, sevmediğini söylemek, evden kovmak, özgürlüğünden yoksun bırakmak, ev işleriyle ilgilenmemek gibi daha pek çok duygusal şiddet uygulanmaktadır. Ve bunlar boşanma nedenleri arasında gösterilmektedir.

Üzerinden uzun süreler geçmiş olaylara ilişkin boşanma davası açılırsa dava reddedilir. Çok uzun sürenin geçmesi hakkın kötüye kullanıldığını gösterir. Ayrıca yaşanan olaylardan sonra evlilik sürdürülmüşse dava reddedilir.

Ceza avukatının aynı davada savunacağı kişi sayısında bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yani ceza avukatı aynı davada birden çok kişiyi savunabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise, kişiler arasında menfaat çekilmesinin olmamasıdır. Örneğin; bir tarafın hakkını savunurken bu hak diğer tarafa zarar veriyorsa bu taraflar arasında menfaat çekişmesi olduğu kabul edilir. Bu yüzden ceza avukatı, iki taraftan birini seçmek zorundadır.

Boşanma davasında görevli mahkeme, aile mahkemesidir.

alanında uzman avukat kadromuz ile yanınızdayız!

Call Now ButtonHemen Arayın